Start arrow Artykuły arrow Kolejna Biedronka w Żyrardowie
Kolejna Biedronka w Żyrardowie Drukuj E-mail
wtorek, 07 lipiec 2009

ImageJeszcze w tym roku żyrardowianie będą mogli zrobić zakupy w nowej Biedronce, która powstaje przy ul. Środkowej. Inwestorem jest PHU „Iwa”, właścicielką firmy jest Iwona Piasecka.

 

- Potwierdzam, że na działce przy ul. Środkowej 51 powstaje budynek, w którym będzie mieścił się dyskont Biedronka – mówi Iwona Piasecka. – Na dziś nie jestem w stanie określić dokładnej daty otwarcia sklepu, jednak nastąpi to do końca 2009 roku. Obok sklepu planowany jest duży parking na kilkadziesiąt samochodów.
Będzie to już trzecia, obok tych na ulicy 1 Maja i Legionów Polskich, Biedronka w Żyrardowie. Sieć tych sklepów cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. 
Biedronka to sieć sklepów dyskontowych należących do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Dystrybucja, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.
Pod względem ilości sklepów jest to największa w Polsce sieć handlowa. Biedronka posiada 1360 sklepów i zatrudnia 27 tys. pracowników (dane z 2009). Jej hasłem jest: „codziennie niskie ceny”. Biedronka to także jedna z lepiej rozpoznawalnych polskich marek: ponad 90% badanych słyszało o sklepach Biedronka, a ponad 60% przyznaje, że w ciągu ostatniego pół roku robiło zakupy w Biedronce.
Jeronimo Martins w roku 1997 odkupiło od poznańskiego Elektromisu nieco ponad 200 sklepów Biedronka i od tego czasu dynamicznie rozwija tę sieć. Do roku 2002 firma była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz hurtowni cash&carry Eurocash, jednak w związku z problemami całej grupy sieci te zostały sprzedane.
W 2008 roku nastąpiło przejęcie ponad 120 sklepów niemieckiej sieci Plus, które do końca roku zostaną przekształcone w kolejne sklepy sieci Biedronka. W zestawieniu Rzeczpospolitej - Lista 500 Największych przedsiębiorstw w Polsce, z roku na rok Biedronka zajmuje coraz wyższe lokaty. W tym roku awansowała z miejsca 22 na 12.
Sklepy Biedronki codziennie odwiedza ponad 2 mln klientów, rocznie w Biedronce kupuje ponad 500 milionów Polaków. 
Biedronka posiada własny system dystrybucyjny. Sklepy zaopatrywane są przez 7 nowoczesnych Centrów Dystrybucyjnych. 
W sklepach sieci Biedronka dostępnych jest ponad 900 produktów, z czego prawie 95% pochodzi z polskiej produkcji. 
Produkty dostępne w sklepach sieci Biedronka są dostarczane przez ponad 400 dostawców, w większości polskich producentów i dystrybutorów. 
bp


Sonda
Czy wprowadzenie okręgów jednomandatowych to, Twoim zdaniem, dobry pomysł?
Czego, Twoim zdaniem, brakuje w Żyrardowie?
Czy Muzeum Mazowsza Zachodniego warto odwiedzić?